5 dôvodov prečo je angličtina ľahká

učenie angličtiny - učiteľ a študent

Zvažujete, že sa začnete učiť angličtinu, no zdá sa vám príliš komplikovaná? Určite nie je jednoduché sa naučiť angličtinu dobre. No aj napriek nástrahám tohto jazyka existujú časti, ktoré sú veľmi jednoduché. V nasledovnom článku sa môžete dočítať o 5 dôvodoch, prečo je angličtina ľahká.

1. Časovanie slovies podľa osôb

Ako prvú vec musíme spomenúť to najpodstatnejšie a to je, že sa slovesá nečasujú alebo nemenia podľa osôb v angličtine ako vo veľa iných jazykoch. Napríklad si môžeme uviesť: Ja chcem, Ty chceš, My chceme – I want, You want, We want.

2. Absencia rodov

V angličtine chýbajú rody – mužský, ženský, stredný. Tým pádom nemusíte meniť prídavné mená podľa rodu a nemusíte sa učiť rody pre rozdielne slovesá nanovo. Zoberme si nemčinu, kde rody existujú a gramaticky je tak tento jazyk podobnejší slovenčine. Veci to ale komplikuje. Keď sa musíte učiť po nemecky „ten stolička“

3. Nepoužívanie pádov

Spomínate si na slovenské pády ako nominatív, genitív, datív…? Málokto si ich pamätá presne, no aj napriek tomu ich používame pravidelne, každý deň. Pre menšie osvieženie pamäte: Nominatív – Kto/Čo?, Genitív – Z koho/ Z čoho?… Pády používame na skloňovanie podstatných mien, ale rovnako aj prídavných mien, ako napríklad: „pekná stolička –> z peknej stoličky“. Dokopy je ich 6. Skloňovanie sa navyše mení podľa rodu podstatného mena.

Zdroj: Freepik

Tu môžete vidieť ako komplikované by bolo, ak by sme sa museli to isté učiť v angličtine. Našťastie sa nič z toho v angličtine nenachádza a na kurzoch angličtiny sa môžete učiť to, čo potrebujete aby ste mohli rozprávať po anglicky.

4. Množné číslo

Na vytvorenie množného čísla v angličtine vám stačí pridať písmeno „s“ na koniec podstatného mena. Až na pár výnimiek a špecifických prípadov, kde pridáte aj „es“, sa môžete tohto pravidla držať.

5. Viac druhové slová

Máme na mysli slová, ktoré sú viacerými slovnými druhmi zároveň. Najlepšie si to ukázať na príkladoch:

Work – môžme preložiť ako „práca“ alebo „pracovať“

Rain – „dážď“ alebo „pršať“

Love – „láska“ / „milovať“

Compliment – „kompliment“ alebo „pochváliť“

Naučením sa jedného slova, sa tak naučíte viac a tiež nám to dáva možnosť využiť slová a slovnú zásobu, ktoré už ovládame. Slovná zásoba v angličtine je veľmi bohatá, no aj s málo slovami sa dá niekedy dosiahnuť veľa.