Ľahká angličtina, mýtus alebo pravda?

Už sme to asi všetci počuli. Chcete sa naučiť jazyk? Skúste angličtinu. Nie len, že je dôležitá, ale čo je ešte lepšie, je aj veľmi ľahká! Ale je naozaj angličtina ľahká ako sa hovorí?

A tak sa začnete učiť angličtinu. Však keď každý hovorí, aký ľahký jazyk to je, musí na tom niečo byť. Prihlásite sa na kurz začiatočníka, kúpite si peknú novú knihu. Vediete si zoznam slovíčok a podstatné časti gramatiky si zvýrazňujete. Učivo si pravidelne opakujete a na ďalšiu hodinu kurzu chodíte vždy pripravený s vypracovaným zadaním. No aj v prípade, že spĺňate tento ideálny opis študenta, postupne sa začnete pýtať otázku. „To sa to nemôžem len ja naučiť alebo je angličtina ťažká?“ No moment, však nemohlo toľko ľudí klamať. Mnoho krát sme počuli, že je to ľahké, no toto určite ľahké nie je.

Ľudia, ktorí sa učia jazyky už nejaký čas, by Vám naozaj povedali, že je ľahká. Ale oni sa na to pozerajú trochu ináč. Oni totiž majú na mysli, že angličtina je ľahký jazyk. Čo vám ale zabudnú povedať je, že naučiť sa jazyk nie je ľahké. Keďže jazyk je veľmi veľký a obsiahli koncept. Naučenie sa jazyka je koniec koncov boj na dlhšiu trať. No nebojte sa, vy nemusííte byť expert na to, aby ste sa dokázali s niekym pekne porozprávať po anglicky. V tomto smere je angličtina naozaj ľahká, keďže vďaka svojmu princípu viete vytvoriť ľahko vety už aj na začiatku.

A na záver je vhodné posledné porovnanie. Ak by sme vedľa seba postavili angličtinu a slovenčinu, v tom momente môžme vidieť, že je to naozaj jednoduchší jazyk.